Wiele razy wybieramy się gdzieś zainspirowani książką, filmem czy serialem. Tak popularność zyskały różne miejsce – np. dzięki ekranizacjom powieści Tolkiena, „Grze o Tron” czy „Pod słońcem Toskanii”. A co z Majorką?

„Rok na Majorce”

Okazuje się, że w Polsce postała interesująca książka, której akcja toczy się w Majorce. Na jej podstawie powstaje serial – książka obyczajowa Anny Klary Majewskiej rozpoczyna serię powieści i szybko stała się bestsellerem!
Anna Klara Majewska wróciła na Majorkę w kontynuacji bestsellerowej powieści o perypetiach architektki Magdy, która pokazuje, że życie po 45. roku życia można ułożyć od nowa. A Majorka to piękna sceneria do takiego przemeblowania! Łatwo nie było – Magda to kobieta z odzysku, tuż po rozwodzie, która wyjeżdża na Majorkę, aby odnaleźć się na nowo. Jednak życie nie jest tam usłane różami – jak mogłoby się nam wydawać.
Mimo że Magdzie nie brakuje rozsądku i dystansu, ma chwile zwątpienia. Zastanawia się nad swoją kobiecością, macierzyństwem, miłością, małżeństwem itd. Musi jeszcze przetrwać święta, a potem może uciec na idylliczną Majorkę. Zabiera córka i leci do raju…
Czeka ją jednak wiele przeciwności losu, brutalnych zderzeń z rzeczywistością. Życie na wyspie wcale nie jest jak niekończące się wakacje, o jakich marzą turyści z całego świata. Jednak zamiast spokoju czeka na nią wiele kolejnych niespodzianek. Jakich? O tym już możecie same przeczytać, a niebawem obejrzeć serial.
„Rok na Majorce” zyskał wiele czytelniczek, a niedawno pojawiła się w księgarniach kontynuacja powieści. Poza lekturą można będzie obejrzeć perypetie bohaterów także na ekranie. Jak informuje wydawnictwo Wielka Litera, prace nad serialem już się zaczęły. Powieści obyczajowe autorki cieszą się dużą popularnością wśród kobiet.
Obecnie prowadzone są prace nad scenariuszem serialu. Z kolei w wakacje, 5 lipca, trafiła do sprzedaży nowa książka. Warto przeczytać zarazem „Rok na Majorce”, „Powrót na Majorkę”, jak i najnowszą powieść o losach Magdy. „Majorka w niebieskich migdałach”, bo o tej książce mowa, to ponowne spotkanie z wyspą i jej wspaniałą pogodą i plażami.

KKw,fot.Derks24/Pixabay