Jeśli planujemy pobyt na Balearach, warto zdecydować się na ich wizytówkę – Majorkę. Atrakcji tu nie brakuje – każdy znajdzie coś dla siebie!

5-dniowy pobyt na Majorce

Majorka słynie z malowniczego, mimo że skalistego wybrzeża, gdzie można schować się przed światem w cudownych zatoczkach lub wypoczywać na plażach. Turyści przylatują tu ze względu na wspaniałe warunki do wypoczynku i opalania – niezależnie od pory roku. Polecamy m.in. plaże Cala Pi, Cala Petita, Cala Morlanda czy Cala Santanyi. Nieduże, ale najpiękniejsze, z drobnym piaskiem, obietnicą błogich chwil.
Alcuda zaś słynie jako najdłuższa plaża – to aż 10 km piasku! Z kolei Cala Llombards przypadnie do gustu fanom nurkowania i sportów wodnych. Ciekawa jest ponadto plaża Es Trenc, gdyż jest dziewicza, nietknięta przez człowieka.
Jednak plaże to nie wszystko – Majorkę koniecznie trzeba też zwiedzić! Najlepiej wypożyczyć auto i zrobić rundkę po wyspie. Palma de Mallorca – stolica – zachwyca zabudową, katedrą, ciekawą i bogatą historią, zabytkami z czasów panowania bizantyjskiego, arabskiego i hiszpańskiego.
Spójrzmy na katedrę La Seu – ogromną, gotycką – to jeden z najważniejszych symboli sakralnych w całej Hiszpanii. Obok mieści się zaś Palau de Almudaina, pozostałość po rządach arabskich, potem pełniąca funkcję rezydencji królów aragońskich, następnie monarchów zjednoczonej Hiszpanii. Plażowanie, zwiedzanie, kosztowanie wspaniałych potraw – a wszystko to w promieniach słońca – oto Majorka w pigułce!