Baleary zajmują powierzchnię 5014 km2 i obejmują aż około 200 wysp na Morzu Śródziemnym. Jest tu kilka sław – Minorka, Ibiza, Formentera i królowa Majorka.

Baleary – cudowny archipelag na Morzu Śródziemnym

Turyści uwielbiają Baleary – perły hiszpańskich wysp. Do wyboru jest m.in. słynna Majorka, spokojna Minorka czy imprezowa Ibiza – każdy wybierze tę, która odpowiada jego stylowi bycia, podróżowania i odpoczywania.
Każda oferuje zaś to, co najważniejsze – piękne plaże, słoneczną pogodę, świetne warunki do uprawiania sportów wodnych, ciepłe morze, wiele zabytków i innych atrakcji. Warto korzystać ze słońca i wypoczywać na leżaku, ale także zwiedzić stolicę wyspy, a wreszcie wybrać się na wycieczkę po okolicy. Majorka to przecież kraina cytrusów – słynie z nich m.in. Sóller. Pomarańcze i cytryny kupimy wszędzie, stragany aż się uginają od ich ciężaru.
Dojazd jest banalny – w Palmie wystarczy wsiąść w zabytkową drewnianą kolejkę Ferrovial de Soller. Już sam przejazd przez góry Serra de Tramuntana będzie atrakcją, gdyż trasa jest bajeczna! Takie widoki zapamiętamy na długo – a i zdjęcia będą umilać nam długie zimowe wieczory.
Mimo że większość turystów przybywa tu dla odpoczynku i plażowania, wielu decyduje się też na wyprawy po górach. Polecamy im także Sa Calobra, głęboką zatokę wśród gór – droga tu kręta, ale widoki widok na zatokę i skaliste klify będą sowitą zapłatą za trud!
Po atrakcjach Majorki warto przepłynąć też na spokojną Minorkę, dla wyciszenia i relaksu przed powrotem.