Majorka stała się jedną z najchętniej wybieranych destynacji turystycznych – nic dziwnego, bo urzeka różnymi atrakcjami! Choćby pogodą, krajobrazami, zielenią, plażami, warunkami do uprawiania sportów wodnych…

Dlaczego warto wybrać się na wakacje na Majorce?

Hiszpańska wyspa kojarzy nam się z błogim relaksem ze względu na wspaniałe plaże – to prawda, nie można im odmówić uroku, ale nie są one jedyną tutejszą atrakcją. Mianowicie jest to miejsce o niezwykle bogatej i interesującej historii, co widać podczas zwiedzania. W końcu jest to największa wyspa Balearów, a władali nią m.in. Fenicjanie, Grecy, Rzymianie czy Arabowie. Ślady można odnaleźć do dziś – w budownictwie, ale i kulturze.

Piękne zabudowania ujrzymy w miasteczkach, które kryją uliczki i zabytki pełne uroku. Alcudia to zabytkowe kościoły, XIV-wieczne mury miejskie, a także targowisko, na którym można kupić lokalne specjały, ale i wiele pamiątek dla najbliższych.

Urozmaicone wybrzeże oznacza nie tylko piękne zatoczki, ale także możliwość wycieczek – na inne wyspy Balearów, ale i po okolicy, aby podziwiać widoki. To aż 550 km wybrzeża i zarazem ponad 200 plaż!

Ponadto na Majorce organizowane są różne wydarzenia o międzynarodowej randze – głównie letnie festiwale. Warto tak zaplanować swój urlop, aby trafić na jedno z nich. Panuje tu wtedy wyjątkowa atmosfera, a życie tętni do późnych godzin nocnych. Można wtedy zrozumieć, dlaczego nazywana jest małą Barceloną i perełką Balearów.
(KKW / Fot. Pixabay/cc0)