Hiszpańskie wyspy słyną ze swej urody i wspaniałej pogody niezależnie od panującej pory roku. Warto wybrać się tu po relaks, ale nie tylko – każda jest wyjątkowa i warta zwiedzania. Oto nasz TOP 4.

Hiszpańskie wyspy – którą wybrać? TOP 4

Hiszpania słynie ze swej różnorodności i pięknego wybrzeża – można wybrać się na Costa del Sol, Costa Brava lub Costa Blanca. Słońce, plaże, morze i wspaniałe zabytki kuszą! Jednak Hiszpania słynie też ze wspaniałych wysp – to słynne Baleary i gorące Wyspy Kanaryjskie. Jeśli nie wiesz, gdzie wypocząć, poniżej podpowiadamy!

Majorka
To największa wyspa z archipelagu Balearów, położona na Morzu Śródziemnym. Warto wybrać się do stolicy – Palma de Mallorca kryje wiele zabytków i wspaniałych hoteli. Przekonasz się tutaj, dlaczego nazywana jest wyspą słońca. Z miast warta uwagi jest także Valldemossa.

Teneryfa
Ta wyspa leży zaś na Oceanie Atlantyckim, u wybrzeży Afryki. Największa spośród Wysp Kanaryjskich oferuje słońce i wspaniałe plaże. Warto jednak ujrzeć też Santa Cruz de Tenerifa, a także dwa obiekty widniejące na liście UNESCO – wulkan Teide oraz miasto La Laguna.

Ibiza To również wyspa należąca do Balearów. Słynie jako stolica rozrywki, gdyż tętni życiem do późnych godzin nocnych. Ma jednak dwa oblicza – drugie wyjątkowo spokojne. Odczaruj jej mit i przekonaj się sam, jak wygląda urlop na Ibizie!

Gran Canaria
Wielką popularnością cieszy się również Gran Canaria – stała się niezwykle chętnie wybierana przez turystów. Złote plaże, klify, malownicze łańcuchy górskie, lasy piniowe, wydmy, a do tego Las Palmas – stolica archipelagu Wysp Kanaryjskich to gwarancja udanego pobytu!

(Kkw / Fot. Pixabay/MonicaVolpin)