Planujesz wytęskniony urlop na Majorce? Chętnie skorzystasz ze słońca i kąpieli w ciepłym morzu? Wszystko brzmi fantastycznie, ale nie dla Twojego pupila. Jeśli masz psa lub kota - koniecznie zapewnij mu opiekę!

Tydzień na Majorce? A co z psem lub kotem?

Spontaniczny urlop?

Kilka dni na wspaniałej i gorącej wyspie kusi faktycznie niesamowicie, ale często nie zastanawiamy się nad tym, co zrobimy z naszym pupilem na czas naszej nieobecności. Zdarzyło Wam się zarezerwować spontanicznie bilety lotnicze, bo były w wyjątkowo dobrej cenie? A może pod wpływem impulsu zabookowaliście fajny hotel, bo zwolnił się pokój?

Znajomi Was namówili i już sięgacie po walizkę, gdy… no właśnie, przypominacie sobie, że przecież nie zabierzecie ze sobą psiaka lub kota. Co innego weekend na Mazurach, a co innego lot na Majorkę lub inną odległą wyspę.

Hotel dla psów i inne możliwości
zasadzie opcji macie co najmniej kilka - opieka kogoś ze znajomych lub rodziny, profesjonalne usługi oferowane przez tzw. dog-walkera albo też hotel dla kotów albo psów ( np: petlandia.pl ). Te trzy rozwiązania są najczęstsze, mimo że każde ma swoje zarówno zalety, jak wady.

Możecie poprosić czy też namówić kogoś z rodziny, aby zajął się Waszym pupilem, ale osoba ta nie zawsze wie, co ma właściwie zrobić. Może przekarmić psiaka, nie pobawi się z nim, bo np. nie wie, jak, zabierze na zbyt krótki spacer itd. Nie zna też zwierzęcej psychiki, nie umie odczytywać psich potrzeb itd.

W razie ataku innego psa albo kłopotów zdrowotnych, np. z trawieniem, nie będzie potrafiła pomóc. Oczywiście warto przekazać przed wyjazdem jak najwięcej szczegółowych informacji i zostawić namiar na weterynarza, ale mimo wszystko wyjedziecie pełni obaw…

Profesjonalna opieka czy rodzina?

Może zatem lepszym wyborem będzie hotel dla psów lub kotów? Są ośrodki dobrze prowadzone, w których zwierzak nie będzie cierpiał, lecz będzie czuł się dobrze - zadbany, nakarmiony i co najważniejsze, bezpieczny. To dobrze, jeśli nasz pupil jest w nas wpatrzony i możemy go zabrać niemal wszędzie, ale nie powinniśmy wychowywać go tak, że nie może bez nas spędzić nawet kilku chwil - bo tęskni, wyje, rozrabia itd.

Malucha warto przyzwyczajać, że czasem zostaje sam i musi się sobą zająć. Dlatego też warto korzystać z hoteli dla psów już od młodych lat życia psa! Jeśli zostawisz nagle 10-letniego psiaka z nawykami, może to być dla niego ogromny stres! Może to odebrać nawet jak porzucenie. Przyzwyczajony od szczeniaka będzie wiedział, że nic złego się nie dzieje, że po niego wrócisz - zawsze poczuje lekki dyskomfort, ale nie panikę. Większy stres tak naprawdę zwykle odczuwa właściciel!

Każdy zwierzak ma jednak inny charakter, przyzwyczajenia potrzeby. Jedne psy lubią zabawę w grupie, inne nie itd. Warto to wszystko przekazać właścicielom hotelu. Zwierzak, który przyjeżdża do hotelu, musi mieć aktualne szczepienia, być odrobaczony i zabezpieczony przeciw kleszczom. Jeśli jada tylko konkretną karmę, też należy ją zabrać ze sobą. A Wy ze spokojną głową możecie lecieć na Majorkę!

KWK, f:TaniaVdB/Pixabay