Majorka jest największą hiszpańską wyspą archipelagu Balearów na Morzu Śródziemnym. Zajmuje powierzchnię 3640 km², a jej długość wynosi 100 km.

Wyspa skąpana w słońcu

Zróżnicowany krajobraz to bez wątpienia jeden z jej atutów. W środkowej części, na urodzajnej nizinie, uprawiane są oliwki, winorośla, figi, cytrusy i liczne warzywa. Jednak najbardziej kuszące dla turystów są cudowne, długie plaże o złocistym i drobnym piasku. Wyspa słynie też z salin morskich. Niezwykle, jasne i piaszczyste plaże znajdują się w południowo-wschodniej części. Położenie w zachodniej części Morza Śródziemnego sprawiło, że mają znakomicie rozwiniętą infrastrukturę turystyczną.

Część wypoczywających chętnie wybiera się też w góry. Jeśli od trekkingu wolimy błogie lenistwo, zawsze można je po prostu podziwiać z dołu – krajobrazy na Majorce zapierają dech. Między szczytami Tramuntany, czyli górami na północnym krańcu Majorki, a półwyspem Formentor czeka kolejna atrakcja – miejsce spotkań wiatrów.

Cechą szczególną wyspy jest właśnie zróżnicowany krajobraz – m.in. malownicze doliny oraz niziny, urocze pagórki, długie wybrzeże z linią brzegową wynoszącą aż 555 km, majestatyczne góry. Dzięki temu można wielokrotnie odkrywać ją na nowo… W trakcie wycieczek po wyspie zwróćmy też uwagę na wiatraki – ten charakterystyczny element krajobrazu stał się symbolem Majorki.

W centralnej części wyspy nie brakuje zaś klimatycznych miasteczek – Majorka jest tak różnorodna, że każdy znajdzie tu coś dla siebie.