Cudowny klimat, piękne krajobrazy, lokalna zdrowa kuchnia, niezwykłe widoki i szansa na kąpiele oraz plażowanie – oto, co czeka nas na wspaniałych wyspach. Nic dziwnego, że określamy je jako raj na ziemi. Wybierz się na Majorkę, Korfu, Sycylię, Maderę – długo można wymieniać!

Które wyspy uzależniają?

Majorka to piękna wyspa, a ponadto bezpieczna – można się tu znaleźć już po 3 godzinach lotu samolotem. Hiszpański raj oferuje wszystko, czego moglibyśmy oczekiwać – dużo słońca, zieleni, smakołyków, świetne warunki do opalania, kąpieli i sportów wodnych, a także przyjazną atmosferę i wakacyjny luz. Polecamy m.in. Palmę, półwysep Formentor, Cala Murta, Cala d’Or.
Majorka – perełka Balearów
Majorka stanowi największą wyspę archipelagu Balearów – warto zarezerwować pobyt w słynnej Palmie, stolicy, a stąd wybierać się na intensywne zwiedzanie. Polecamy też miasto Chopina – Valldemossa to kolejne cudowne miejsce na wyspie słońca. Całe Baleary zapewniają odpoczynek na pięknych plażach, a zarazem przypadną do gustu miłośnikom przyrody i zabytków – urokliwe wioseczki, klasztory w górach, zamki, prehistoryczne zabytki, jaskinie – jest tu wiele atrakcji jak na nieduży zakątek.
Wiecznie zielona Madera
Madera określana jest z kolei jako wyspa wiecznej wiosny – jest tu tak soczyście zielono! A wszystko około 850 km od słynnej Lizbony. Aby się wygrzać choćby zimą, jest idealna. Temperatura nigdy nie spada poniżej 15 stopni C, a zwykle wynosi więcej.
Polecamy zobaczyć Funchal, lewady, ogrody botaniczne itd., ale Madera to głównie wyspa dla aktywnych. Trekkingi czy spacery można planować niemal codziennie! Miłośnicy zwiedzania, kąpieli morskich, podziwiania krajobrazów będą zadowoleni. Jeśli jednak nastawiasz się głównie na relaks na plaży, wybierz inne miejsce.
Włoska Sycylia
Sycylia z kolei kusi jako najbardziej gorąca wyspa we Włoszech. To również największa wyspa Morza Śródziemnego. Stolicę, czyli Palermo, można zwiedzić w dwa dni – czeka tu katedra przy Piazza Cattedrale, kościoły La Martorana i San Cataldo, plac Piazza Pretoria, dzielnica portowa Albergheria. Zachwyca też lokalna kuchnia, życzliwość mieszkańców i mnogość atrakcji turystycznych – podstawową wadą Sycylii są z kolei ceny.

KKw, fot.12019/Pixabay