Na Majorkę… po słońce, plaże, malownicze krajobrazy, cudowny klimat i odpoczynek! Powodów podróży jest wiele, ale warto dorzucić jeszcze jeden – zakupy!

Kulinarne pamiątki – co warto kupić na Majorce?

Wybierając się gdziekolwiek na wakacje, przywozimy różne pamiątki – zarówno dla siebie, jak i w ramach upominków dla bliskich nam osób. Podpowiadamy, co warto przywieźć ze słonecznej Majorski – odrobiny słońca niestety nie da się zapakować do walizki.
Z pewnością warto zdecydować się na pamiątki kulinarne – w końcu panuje tu śródziemnomorski klimat! Majorka słynie m.in. ze wspaniałych wędlin, dlatego też polecamy spróbować pikantnej kiełbasy sobrassady – zachwyca już czerwonym kolorem! Produkowana jest zaś ze specjalnej rasy świń o czarnym kolorze skóry. Mięso jest drobno zmielone, więc nieco przypomina pasztet i można nią smarować chleb. Z kolei longaniza przypomina popularne już i u nas chorizo, a butifarra naszą rodzimą kaszankę.
Jeśli jednak mięsa nas nie kuszą, wybierzmy sery. Na Majorce produkowane są przeróżne! Do wyboru mamy miękkie – np. mantecoso, długo dojrzewające – np. curado czy viejo. Bez pysznej oliwy nie opuszcza wyspy chyba żaden turysta. Podobnie jak bez lokalnych win…
Ze słodkości warto wymienić m.in. ensaimadas z cukrem pudrem, czyli bułeczki wypiekane na smalcu. Lubiane są także herbatniki na oliwie, tzw. galletas, smakołyki turron pełne bakalii oraz orzechów. To rodzaj nugatu jadany też tradycyjnie podczas Bożego Narodzenia, z miodem, cukrem i białkami oraz orzechami.