Majorka – najsłynniejsza wyspa archipelagu Balearów. Oto prawdziwy raj wakacyjny zachwycający słońcem, architekturą i klimatem!

Majorka

Słynie jako największa, ale i najpiękniejsza wyspa Morza Śródziemnego i perełka Balearów. Turyści chętnie wypoczywają tutaj, skuszeni wspaniałym i długim wybrzeżem z cudownymi plażami. Wyobraźmy sobie wybrzeże o długości aż… 550 kilometrów! Lepiej ujrzeć je na własne oczy…Na Majorce klimat jest bardzo zrównoważony, a za średnią roczną temperaturę przyjmuje się nieco poniżej 20 stopni Celsjusza. Więcej o pogodzie napiszemy w osobnym artykule – podpowiemy, kiedy najlepiej wybrać się na Majorkę.

Ciekawostką jest też, że na wyspie tej żył Fryderyk Chopin, odpoczywający „między palmami, cedrami, kaktusami, oliwkami, pomarańczami, cytrynami, aloesami, figami, granatami”. Zróżnicowana fauna i flora oraz nieopisanie malownicze krajobrazy zachęcają do wycieczek po wyspie. Można opalać się jednego dnia, a drugiego wyruszyć w góry lub wraz z lokalnym przewodnikiem podziwiać jaskinie.

Ogromną atrakcją Majorki jest też jej stolica, Palma de Mallorca. Nie brakuje tu zabytków – koniecznie zobaczmy m.in. katedrę, plac Mayor czy pałac Amudaiana. Jednak prawdziwe życie rozpoczyna się wieczorem, gdzie zmęczeni upałem turyści i mieszkańcy wychodzą na kolację. Restauracje działają pełną parą, a kluby wypełniają się muzyką. Majorka nigdy nie zasypia! Znajduje się tu również wiele już kultowych dyskotek – np. klub Tito’s czy Nikki Beach Club Bar.