Majorka zachęca do wypoczynku – malownicze wybrzeże, śliczne zatoczki i wspaniałe plaże. Można plażować lub spędzić urlop aktywnie – jak kto lubi…

Majorka – wizytówka Balearów

Nie sposób się tu nudzić nawet podczas dłuższego urlopu – zresztą zawsze można spędzić po kilka dni na innych wyspach Balearów, np. Minorce czy Ibizie. Jednak to Majorka jest najsłynniejszą z nich...
I nic w tym dziwnego. Każdy zacznie od opalania i kąpieli morskich, a plaż tutaj nie brakuje –np. Cala Petita, Cala Pi, Cala Morlanda czy Cala Santanyi. Słyną jako najpiękniejsze i są obietnicą upragnionego wypoczynku. Z kolei plaża Alcuda słynie jako najdłuższa – ciągnie się przez 10 km, a Cala Llombards przypadnie do gustu miłośnikom nurkowania.
Jednak plażowanie to tylko wstęp do wakacji na Majorce – równie ważne jest zwiedzanie. Polecamy wypożyczyć samochód i wyruszyć na wycieczkę do stolicy – Palma de Mallorca to popularne miasto o pięknej zabudowie i zabytkach z katedrą gotycką La Seu na czele. Ma zresztą bogatą historię i wiele zabytków z czasów panowania bizantyjskiego, arabskiego czy hiszpańskiego. Starówka zachwyca głównie wieczorem. Obok katedry znajduje się zaś pałac Almudaina, dawna rezydencja królów aragońskich i monarchów zjednoczonej Hiszpanii.
Inny klimat panuje zaś w Cala Figuera, niedużej zatoce rybackiej, gdzie mieszczą się wysokie klify i białe domki. Stąd można zaś wybrać się do XIV-wiecznego zamku Capdepera nad miasteczkiem o tej samej nazwie. Zabudowa dawniej miała odstraszać piratów, a dziś robi wrażenie na turystach.