Majorka jest jedną z najsłynniejszych wysp na wakacje. Warto wybrać się tu po słońce, ale nie tylko – hiszpańska perełka kryje w sobie wiele zabytków i atrakcji. Zobacz, co warto zobaczyć!

Majorka i jej wielkie atrakcje! Przekonaj się, co warto zobaczyć

Ze wszystkich wysp archipelagu Balearów to Majorka cieszy się największą sympatią turystów spragnionych zarówno słońca, jak i perełek architektury. Nic dziwnego, bo to najpiękniejsza wyspa Morza Śródziemnego. Jej wybrzeże z cudownymi plażami liczy aż 550 kilometrów, ale atrakcji jest tu znacznie więcej!

Palau del Rei Sanc
Dawny pałac królewski mieści się w Valldemossie, a jedną z jego największych atrakcji jest most łączący dwie komnaty nad wejściem. Teraz na jego terenie organizowane są pokazy tańców ludowych, a także koncerty. Miłośnicy Chopina będą zachwyceni!

Sanktuarium w Lluc – duchowe centrum wyspy
Tłumnie przybywają tu pielgrzymi z całego świata. Mieści się tutaj figurka La Morenety, którą kiedyś znaleziono... w lesie! To właśnie dla niej wybudowano kaplicę, a potem kościół.

Wybrzeże i plaże na Majorce
Wybrzeże obfituje w malownicze zatoczki i urokliwe plaże, tzw. calas. Do najsłynniejszych należą m.in. Cala Barques, Cala Figuera oraz Cala Pi de la Posada. Warto wybrać się tu po relaks!

Palma de Mallorca
– stolica nie potrzebuje rekomendacji. Katedrę La Seu zna chyba każdy, podobnie jak tutejszy pałac. Wieczorem i nocą miasto nie śpi – klubów i dyskotek tu nie brakuje! Dla spragnionych zabawy Majorka to prawdziwy raj! Największe miasto Balearów obfituje też w zabytki!
(KK)