Stolica – Palma de Mallorca – dla wielu jest zbyt głośna i szukają bardziej relaksującego klimatu. Idealna będzie Santa Ponsa i jej zachwycające plaże.

Majorka - Plaże na Santa Ponsa - gdzie się wybrać?

Dla wielu turystów to właśnie niewielkie Santa Ponsa stanowi ulubione miejsce wypoczynku na Majorce. Relaks w osłoniętej zatoce na cudownie malowniczym wybrzeżu kusi – a ponadto można tu gościć w pięknych willach.

Plaże Santa Ponsa charakteryzuje się tak jasnym, że niemal białym piaskiem, a błęki morza zaprasza do kąpieli. Patrząc na ten krajobraz, na myśl przychodzi jedno skojarzenie – Idylla. A wybierać można z aż trzech plaż – Santa Ponsa Beach, Little Beach oraz Castellot Beach. Warto zobaczyć je wszystkie...

Wystarczy przejść jedynie 15 minut spacerem, aby dojść na Małą Plażę – tu rozkładają leżaki preferujący prywatność. Jest mniejsza i bardziej kameralna, bez zgiełku panującego na Santa Ponsa. Plaża Castellot jest jeszcze inna – niewielka i skalista, znakomita dla kochających przyrodę, ale i przygodę. Aby na nią trafić, należy kierować się na północ od centrum Santa Ponsa.

Warto jednak wybrać się też po przygodę – jest tu wiele atrakcji! Dla każdego, coś ciekawego – np. narty wodne, rowery wodne, łodzie, banany, paralotnie i wycieczki. Poza plażowaniem też jest tu co robić – w porcie Adriano można podziwiać drogie jachty bogatych i sławnych, na festiwalu Rei en Jaume świętować, wstępować do barów, klubów lub na kawę, a w wielu knajpeczkach smakować lokalnej kuchni.