Majorka oferuje moc atrakcji – tu każdy poczuje się jak w raju! Ciesz się pięknem przyrody!

Niezwykła przyroda na Majorce

Majorka i park S’Albufera


Wyspa Majorka to nie tylko plażowanie. Jedną z atrakcji przyrodniczych, którą koniecznie trzeba odwiedzić w trakcie wakacji na Majorce, jest park przyrodniczy S’Albufera. To największy teren podmokły nad Morzem Śródziemnym! Na jego terenie znajduje się dawna laguna, która graniczy z morzem, ale przecina ją pasmo wydm. Krajobraz jest niezwykły, park zachwyca niezwykłą fauną oraz florą. Jeśli zmęczycie się plażowaniem lub tłokiem na starówce, tu w pełni odpoczniecie od turystów i tłumów nad morzem.

Po parku należy spacerować specjalnie wyznaczonymi ścieżkami. Przy wielu z nich znajdują się także tablice informacyjne – warto o przyrodzie i rzadkich gatunkach zwierząt. Przy odrobinie szczęścia można je spotkać. Jeśli się nie uda, można obejrzeć wystawę w tutejszym muzeum.
Jeśli zaś uwielbiacie aktywnie spędzać urlop, polecamy prawdziwe wyprawy – m.in. Torrent de Pareis. Trzeba jednak mieć dobrą kondycję, gdyż trwają one od około 4-5 godzin do całego dnia. Wspinaczki, głazy, skoki, serpentynowe trasy, a nawet wspinanie się przez drugi największy kanion w Europie – oto co czeka pasjonatów! Warto jednak, gdyż wszystko odbywa się w pięknej scenerii Majorki.

Castell de Alaró
Jeśli macie nieco mniej doświadczenia i zapału, polecamy Castell de Alaró. Poziom trudności jest niższy, dlatego jest dedykowana początkującym piechurom. Na zachętę dodamy, że Castell de Alaró to stary zamek w miejscowości Alaró, w górach Tramuntana…