Majorka… a może Minorka? Hiszpańskie perełki, Baleary, są jedną z najchętniej wybieranych destynacji na wakacje! Trudno zdecydować, gdzie konkretnie spędzić urlop – dla ułatwienia polecamy Wam najcudowniejsze zatoczki na Majorce. Oto nasz TOP 3.

TOP 3 Najpiękniejsze zatoczki Majorki

Jeśli mamy wymienić najbardziej znane wyspy Balearów, to właśnie Majorkę podamy jako pierwszą! Nie jest ona jedyną wyspą, ale największą i zdecydowanie najpopularniejszą. Nic dziwnego, że to właśnie na nią przybywa rocznie najwięcej turystów – nie tylko w sezonie wakacyjnym. Warto wiedzieć, jakie zatoczki uchodzą za najwspanialsze. Oto TOP 3 zatoczek – informacje te pozwolą Ci łatwo zaplanować wczasy na Majorce.

1 Cala d´Or
Cala d´Or i trzy przyległe do niej zatoczki tworzą pełną spokoju krainę – idealną dla spragnionych relaksu. Możesz tu podziwiać śródziemnomorską przyrodę, krystalicznie czystą wodę oraz piaszczyste plaże. Nie brakuje tu również innych atrakcji dla preferujących rozrywkowy styl życia. Cala d´Or będzie też odpowiednim wyborem na wakacje z dziećmi!

2 Alcudia
Alcudia tłumaczy się jako „wzgórze" – otóż miejsce to mieści się w północnej części Majorki. Na plażowanie, także z dziećmi, miejsce nadaje się znakomicie. Jest tu przyjazne wejście do morza, co sprawia, że można kąpać się w morzu bez zmartwień! Polecamy też inne liczne plaże wokół miasteczka, ale najbardziej właśnie tę przy samej przystani. Warto podkreślić, że Alcudia to miasto o bogatym dziedzictwie. Warto nie tylko tu plażować, ale też ujrzeć m.in. ruiny rzymskiego miasta Pollentii.
(KK)

3 Cala Formentor
Cala Formentor to znakomita zatoka dla miłośników wspaniałych krajobrazów. Mnogość skał i serpentyn kryje cudowną plażę o bielutkim piasku. Wokół zaś dostrzec można las sosen i dębów, które cudownie okalają tę jakby skrytą przed turystami zatokę. Idealna na kąpiele słoneczne!
(KK)