Majorka to wyspa śródziemnomorska, co oznacza, że zawsze jest tu ciepło i słonecznie. To także najcieplejsza z wysp w archipelagu Balearów!

Wyspa zawsze pełna słońca?

Majorka znajduje się w strefie klimatu subtropikalnego, co oznacza długie, suche i gorące lata, a także łagodne zimy. Pogodę mocno kształtuje wpływ Morza Śródziemnego – ten typ klimatu cechuje też m.in. Kalifornię, Włochy czy Chile. Piękna pogoda sprawia, że warto wybrać się tu o każdej porze roku.

W miasteczkach położonych nad morzem aż przez 300 dni w roku świeci słońce. Południowo-wschodnia część Majorki jest znacznie cieplejsza od północno-zachodniej, ale słońce jest tu niemal w wakacyjnym pakiecie!

Turyści preferują jednak lato, gdyż jest gorące i suche, a słoneczna pogoda gwarantuje niezapomniane wczasy. Temperatura przekracza 30 stopni Celsjusza – jest idealna na kąpiele słoneczne oraz morskie. Na Balearach lato trwa od czerwca do końca września, a z idealnej pogody korzysta tłum turystów. Wiatr przyjemnie chłodzi i delikatnie orzeźwia, dzięki czemu można zwiedzać i wybierać się odkrywanie uroków Majorki.

Godny uwagi jest też wrzesień, gdyż pogoda zachęca do aktywności. Warto ruszyć na piesze lub rowerowe wyprawy, a nawet zasmakować we wspinaczce. Nawet w październiku temperatura powietrza często osiąga około 28 stopni Celsjusza.

Polecamy też okres od marca do maja, czyli wiosną – to najlepszy czas na pobyt poza sezonem. Temperatury powietrza są dość wysokie, a w miastach i na plażach nie będzie nam przeszkadzał tłum turystów.